EBOS 2025 voorbeeld
Voor demonstratie Test dashboard
π‘ Tip: Standaard wordt reeds aanwezige data 2021-2025 gebruikt.
Laden...
Max 3-maandelijkse movements per AC type
Cargo aircraft - Max 3-maandelijkse movements
Maandelijks verloop
Top 6 AC types gesorteerd op RFFS categorie
AC type analyse -
CAT 8-10: Cargo vs Passenger
Seizoensanalyse - 2025
Kwartaal, maand en seizoen patronen
π Year-over-Year Vergelijking
π‘ Year-over-Year Vergelijking: Selecteer eerst een ander jaar (bijv. 2024), ga naar Seizoenen tab, en keer daarna terug naar 2025. De YoY vergelijking verschijnt dan automatisch.
Kwartaal Vergelijking
Maandelijkse Verdeling - 2025
Seizoen Patronen
Piek Analyse
Training Impact per Kwartaal
Kwartaal
Totaal Movements
Training Movements
Training %
RFFS-Relevant
Gemiddeld/Dag
CAT 8-10 Traffic per Kwartaal
FIRECAT Analyse - 2025
Operationeel inzicht per categorie
β οΈ LET OP: Deze analyse is bedoeld voor operationeel inzicht en mag NIET gebruikt worden voor EASA 700-regel compliance.
Gebruik de "Analyse" tab voor officiΓ«le RFFS categorisatie volgens EASA AMC1 ADR.OPS.B.010(a)(2).
Movements per FIRECAT Categorie
FIRECAT Verdeling
Top 5 Types per FIRECAT
Maandelijkse Trend - CAT 6-10
FIRECAT Detailoverzicht - 2025
FIRECAT
Totaal Movements
RFFS-Relevant
% van Totaal
Aantal Types
Drukste 3M
Cargo %
π‘ Operationele Insights
EASA 700-regel - Regelgeving
AMC1 ADR.OPS.B.010(a)(2)
De kernregel: 700 movements
"An aeroplane should be considered as normally using the aerodrome when the number of movements is more than 700 in the busiest consecutive three months." - EASA AMC1
Betekenis: Type met meer dan 700 bewegingen in drukste 3 opeenvolgende maanden = "normally using" = minimum RFFS-categorie.
Consecutive: Direct opeenvolgend (bv. jun-jul-aug). Drempel: Meer dan 700.
RFFS categorieΓ«n (Table 1)
CAT
Lengte
Breedte
Voorbeelden
1
0-9m
2m
C172, DA40
2
9-12m
2m
King Air
3
12-18m
3m
Falcon 900
4
18-24m
4m
ATR 42
5
24-28m
4m
ATR 72
6
28-39m
5m
A320
7
39-49m
5m
B738, MAX
8
49-61m
7m
A330, B767
9
61-76m
7m
B744, B777
10
76-90m
8m
B748, A380
Width regel: Romp breder dan max = categorie hoger.
GM5: Minder dan 700
Geen type boven 700: tel cumulatief vanaf hoogste cat. Max 1 cat lager publiceren dan langste type.
Table 2 reductie - Cargo
Nom.
Gered.
Verschil
10
7
-3
9
7
-2
8
6
-2
7
5
-2
6
4
-2
Let op: Cargo telt WEL mee voor 700, maar lagere RFFS-cap.
Vluchten mee/niet
WEL
Scheduled, Charter, Cargo, Positioning, Business, GA, Tech stops, Diversions, Staat
π‘ Conclusie: De FIRECAT Analyse tab is waardevol voor operationeel inzicht, maar gebruik ALTIJD de E700-Analyse tab voor officiΓ«le EASA compliance en RFFS categorie bepaling. Verkeerde methode kan leiden tot onnodige kosten of compliance problemen.
π Dashboard Gebruik - Best Practice
β Voor Audits & Compliance:
E700-Analyse + PDF Export
π Voor Operationele Planning:
FIRECAT Analyse + Seizoenen
Data Analyse
Waarom 15.569 records β 22.571 movements?
π Het verschil tussen Records en Movements
Kernprincipe: 1 Excel record β altijd 1 movement
De "Movements" kolom in je Excel kan waarden >1 bevatten, vooral bij training vluchten.
Voorbeeld Touch & Go Training:
1 training sessie = 1 Excel record
Piloot maakt 5 touch & go's = 5 movements
Excel "Movements" kolom = 5
π EBOS 2025 - Concrete Cijfers
Metriek
Waarde
Uitleg
Excel Records
15.569
Aantal rijen in je Excel bestand
Totaal Movements
22.571
Som van "Movements" kolom
Verschil
+7.002
Extra movements door training
Gem. Mov/Record
1.45
22.571 Γ· 15.569
π Training Vluchten - De Grote Multiplier
Touch & Go vluchten zorgen voor het verschil:
Type
Records
Movements
Gem.
Touch and go β€6T
1.642
7.508
4.6
Touch and go >6T
204
1.340
6.6
Totaal Training
1.846
8.848
4.8
Dit verklaart 8.848 van de 22.571 movements (39.2%)!
EBOS is primair een training airport - 66.4% van alle movements is training/local/navigation.
βοΈ Wat Telt Mee voor RFFS (700-Regel)?
β WEL Meetellend (7.551 mov)
Scheduled Passenger (2.195)
Business Flights (1.476)
General Aviation (1.271)
Cargo (1.188)
Overige transport (~1.421)
β NIET Meetellend (15.020 mov)
Touch & Go (8.848) β Grootste groep!
Local Flights (3.715)
Navigation (681)
Militair Training (543)
Survey, Controle, Vrijgesteld (1.233)
Resultaat: Slechts 33.5% van movements is RFFS-relevant.
Dit is normaal voor een luchthaven met veel flight training activiteit.
Het verschil tussen records en movements is normaal en verwacht bij een luchthaven met veel flight training activiteit. Het dashboard gebruikt correct de Movements kolom voor alle berekeningen.
Aircraft Database
Zoek RFFS categorie en informatie voor 157 aircraft types
π Zoek Aircraft Type
π‘ Tip: Typ minimaal 2 letters om te zoeken
π Database Overzicht
Totaal Aircraft
157
RFFS types
CAT 1-3
121
GA & Training
CAT 4-6
28
Regional
CAT 7-10
8
Commercial Jets
βοΈ Complete Aircraft Lijst
ICAO
Aircraft Naam
CAT
Lengte Range
Handleiding
Navigatie en gebruik van het dashboard
π Dashboard Overzicht
Dit dashboard biedt verschillende analyses voor EASA 700-regel compliance en operationeel inzicht. Hieronder vindt u een uitleg per tab.
π Tabbladen
Tab
Doel
EASA Compliant
E700-Analyse
OfficiΓ«le EASA 700-regel analyse per AC type. Bepaalt minimum RFFS categorie volgens AMC1 ADR.OPS.B.010(a)(2)
β JA
Seizoenen
Kwartaal, maand en seizoen patronen. Year-over-Year vergelijking indien meerdere jaren beschikbaar.
Inzicht
FIRECAT Analyse
Operationeel inzicht per FIRECAT categorie. Aggregatie van alle AC types binnen zelfde categorie.
Dataset statistieken, AC type mapping, data kwaliteit check.
Verificatie
Aircraft Database
FIRECAT2026 database met 157 aircraft types. Zoekfunctie en specificaties.
Referentie
Handleiding
Deze pagina - uitleg en gebruiksinstructies.
Documentatie
π― Data Laden (Start Scherm)
Bij opstarten ziet u 3 opties:
Optie
Wat Doet Het
Wanneer Gebruiken
π€
Upload Bestand
β’ Upload Excel (.xlsx, .xls)
β’ Klik of sleep bestand
β’ Volledige functionaliteit
β Eerste analyse
β Nieuwe data
β Drilldowns nodig
β Maandelijkse details
πΎ
Gebruik Bestaand
β’ Gebruikt reeds aanwezige data
β’ 2021-2025 periode
β’ Standaard geladen
β’ Volledige functionaliteit
β Snelle analyse
β Multi-year data
β YoY vergelijking
β Direct beschikbaar
π―
Demo Data
β’ EBOS 2025 voorbeeld
β’ Geen bestand nodig
β’ Demonstratie modus
β’ Test dashboard
β Dashboard testen
β Training/demo
β Features verkennen
β Geen echte data
1οΈβ£ E700-Analyse Tab - Jaar Selectie & PDF Export
Locatie: Eerste tab, boven aan de pagina
Wat ziet u:
Jaar knoppen (2021-2025): Klik op een jaar om de EASA 700-regel analyse voor dat jaar te tonen
Actief jaar: Donkerblauw (egis-teal) achtergrond
Reset knop: Verwijdert de data en keert terug naar start scherm
Genereer PDF knop: Limoengroen, rechts uitgelijnd, genereert een 3-4 pagina officieel EASA rapport
π‘ Tip: De PDF is EASA-compliant en geschikt voor officiΓ«le rapportage. Het document wordt automatisch aangepast (3-4 pagina's) op basis van CAT 8-10 passenger vluchten.
2οΈβ£ KPI Cards (4 Kaarten)
Locatie: Direct onder jaar selectie, horizontale rij van 4 kaarten
KPI
Betekenis
Kleur
Interactie
TOTAAL MOVEMENTS
Som van alle vliegbewegingen in het jaar Subtekst: "Alle vliegbewegingen"
Zwart
Niet klikbaar
RFFS-RELEVANT
Movements na filtering training/local/militair Subtekst: "X% van totaal"
Lichtblauw
Niet klikbaar
HOOGSTE FREQUENT
Aircraft type met hoogste CAT en meeste movements Subtekst: "AC type (volledige naam)"
CAT kleur (zie Β§6)
Niet klikbaar
CAT 8-10 CARGO
Percentage cargo van CAT 8-10 vluchten Subtekst: "570/653" (cargo/totaal)
Oranje (#d97706)
β KLIKBAAR β opent CAT 8-10 drilldown
β οΈ Let op: De 4e KPI (CAT 8-10 CARGO) is klikbaar en opent een gedetailleerde drilldown met alle CAT 8-10 vluchten.
3οΈβ£ Status Box
Locatie: Direct onder de KPI cards
Twee mogelijke scenario's:
β Normally Using (>700)Groene achtergrond. Toont welke aircraft types >700 movements hebben in drukste 3 maanden. Bijvoorbeeld: "2 type(s) >700: B38M (1456), A332 (823)"
β οΈ Geen >700 (GM5)Gele achtergrond. Toont hoogste frequent type en suggereert GM5 cumulative categorization. Bijvoorbeeld: "Geen >700. Hoogste: B38M (687). GM5: CAT 6 mogelijk."
4οΈβ£ CAT 8-10 Horizontal Bars
Locatie: Midden van de pagina, twee horizontale balken
Wat ziet u:
β CAT 8-10 CARGO: Oranje balk
Toont percentage (bijv. 87.3%)
Toont verhouding (bijv. 570/653 movements)
Breedte = percentage van totale CAT 8-10
β CAT 8-10 PASSENGER: Blauwe balk
Toont percentage (bijv. 0.5%)
Toont verhouding (bijv. 3/653 movements)
Kleiner = minder passenger heavy aircraft
π‘ Interactie: Klik op de knoppen onder de balken om gedetailleerde drilldowns te openen (zie Β§8).
5οΈβ£ Grafieken (3 Visualisaties)
Locatie: Grid van 3 grafieken onder de horizontal bars
Grafiek
Type
Inhoud
Functie
Max 3-Maandelijkse Movements
Staafdiagram (verticaal)
Top 15 aircraft types, gesorteerd op max 3M movements
Identificeer welke types >700 drempel halen (groen) of niet (CAT kleur)
CAT 8-10: Cargo vs Passenger
Donut diagram
Verdeling cargo/passenger in CAT 8-10
Visueel zien of Table 2 reductie toepasbaar is
Maandelijks Verloop
Lijndiagram
Top 6 aircraft types over 12 maanden
Seizoenstrends en piekmaanden identificeren
π― 700 Drempel: In de staafgrafiek wordt de 700-movements drempel getoond als rode stippellijn. Aircraft erboven = "normally using".
6οΈβ£ CAT Kleurcodering
In alle grafieken en tabellen wordt deze kleurcodering gebruikt:
CAT
Kleur
Betekenis
10
Rood
B748, A380 (>76m)
9
Dieporanje
B777, B744 (61-76m)
8
Oranje
A330, B767 (49-61m)
7
Blauw
B737, A321 (39-49m)
6
Paars
A320 (28-39m)
5
Groen
ATR 72 (24-28m)
4
Teal
ATR 42 (18-24m)
3
Cyaan
Falcon 900 (12-18m)
2
Lichtpaars
King Air (9-12m)
1
Grijs
C172, DA40 (0-9m)
7οΈβ£ AC Type Analyse Tabel
Locatie: Onder de grafieken
Kolommen uitleg:
Kolom
Betekenis
AC Type
ICAO code (bijv. B38M, A332)
Aircraft
Volledige naam (bijv. Boeing 737 MAX 8)
CAT
RFFS categorie (1-10) met kleurcodering
Totaal
Totaal aantal movements in het jaar
Max 3M
Maximum in drukste 3 opeenvolgende maanden
Piek
Welke 3 maanden (bijv. Jun-Aug)
Status
OK >700 = normally using Nee = onder drempel
π― Sortering: Tabel is gesorteerd op CAT (hoogste eerst), dan op Max 3M (meeste eerst).
8οΈβ£ Interactieve Drilldowns
Het dashboard heeft 2 klikbare drilldown functies:
π Alle CAT 8-10 Drilldown
Toegang via:
Klik op KPI card "CAT 8-10 CARGO"
Klik op knop "π Alle CAT 8-10" onder horizontal bars
Aantal passenger movements + PPR of structureel Bijv. "3 mov/jr - PPR volstaat" (klikbaar!)
β οΈ Klikbaar: De 4e conclusie (Pax CAT 8-10) is een klikbare link die de passenger drilldown opent.
β Dashboard Gebruik - Snel Overzicht
π― E700-Analyse Tab (EASA Compliant)
Stap 1: Kies data bron β Standaard: reeds aanwezige data 2021-2025
Stap 2: Selecteer een jaar (2021-2025)
Stap 3: Bekijk de 4 KPI's voor quick overview
Stap 4: Check status box: >700 of GM5?
Stap 5: Analyseer grafieken voor trends per AC type
Stap 6: Gebruik drilldowns voor CAT 8-10 details
Stap 7: Lees conclusie box voor beslissingen
Stap 8: Genereer PDF voor officiΓ«le rapportage
π Seizoenen Tab
Analyseer kwartaal en maand patronen. Bij meerdere jaren automatisch Year-over-Year vergelijking. Gebruik voor seizoenale planning en capaciteitsbeheer.
π₯ FIRECAT Analyse Tab
β οΈ NIET EASA-compliant - Voor operationeel inzicht alleen!
Aggregatie per FIRECAT categorie. Klik op rijen voor drilldown naar onderliggende AC types. Toont verschil tussen per-type (EASA) en per-categorie (operationeel) analyse.